Новини

Фізика майбутнього

05.09.2013

Фізика – наука, від якої залежить розвиток сучасного світу та сучасних технологій. Тому саме з фізики почався навчальний рік для учнів 78-ї київської школи, а також для Президента України. Енергозбереження у сучасному світі стало темою відкритого «Уроку майбутнього», що пройшов 1 вересня в рамках реалізації проекту «Відкритий світ». Захід відвідали Президент України Віктор Янукович, члени уряду та офіційні делегати.

Мета проекту «Відкритий світ» —  новітні технології та рівні можливості задля принципово нової якості освіти. Інтерактивна дошка, на якій демонструється ЗD-модель екологічного Двигуна Стірлінга, планшети в руках учнів, динамічне викладання, онлайн-тести на закріплення знань — такою є шкільна фізика майбутнього, і вже зовсім скоро таким буде навчання в усіх школах України. Відкритий урок з Президентом проводила Олеся Дерябіна, магістр другого курсу фізичного факультету Національного університету імені Тараса Шевченка. Дівчина гідно виконала це відповідальне завдання, провівши урок у живій, невимушеній манері так, що цікаво було усім слухачам без винятку. “Ми ретельно готувалися, повторювали цей 15-хвилинний урок знову і знову, перевіряли апаратуру, навчальний портал. Чесно кажучи, коли врешті решт залишаєшся наодинці з аудиторією, головне забути про написані тексти, матеріали. Необхідно лише віддатися процесу навчання, поринути в урок, і все виходить саме собою. Мене завжди підтримувала команда «Відкритого світу», школярі, вчителі, викладачі.  Я їм дуже вдячна за цю підтримку” – каже Олеся.

Запровадження подібних новітніх форм навчання вимагає від вчителів додаткових знань і умінь, а отже розвиток української вищої освіти повинен випереджати розвиток освіти шкільної. Сучасний педагог — це  висококваліфікований спеціаліст, який вміє працювати з інформацією, цікаво викладає навчальний матеріал та в змозі пояснити технічні моменти використання інтерактивних пристроїв. На прикладі відкритих уроків, проведених за ініціативи проекту «Відкритий світ», можна зрозуміти, що серед молодих фахівців такі спеціалісти є. Олеся Дерябіна, яка сама ще навчається, вже провела ряд таких уроків у різних школах України, більшість із них — за участі високопосадовців.  “Я, будучи студенткою 1-го курсу магістратури, вже мала досвід роботи репетитором з фізики, математики. Успіхи у власному навчанні, плідна робота з учнями і привели мене на співбесіду до Руслана Свірського – керівника Національного проекту «Відкритий світ» . За результатами співбесіди було необхідно розробити і провести «Урок майбутнього» за участі Президента України. Але невдовзі план медіа-активності дещо змінився, було проведено ще декілька уроків у різних регіонах України.  Процес було запущено: Ужгород, Херсон, Київ…” – розповідає Олеся про свою участь у проекті.

Олеся — сучасна дівчина, вона займається фахово фізикою та, консультуючись із своїми досвідченими викладачами кафедри фізики і техніки, готує навчально-методичні матеріали для роботи зі школярами. Вона вміє динамічно і доступно презентувати свої лекції, а її манера викладання добре сприймається дітьми. Процес навчання перетворюється на взаємодію вчителя і учня, обмін думками та ідеями.

Національний університет імені Тараса Шевченка, де навчається Олеся, активно займається впровадженням новітніх освітніх технологій, надаючи студентам доступ до сучасного обладнання, а також взаємодіє з різноманітними освітніми проектами задля пошуку спільних рішень у царині модифікації української освіти. Саме тут було створено перший в Україні проект вищої освіти онлайн та розроблено курс інтернет-лекцій. Студенти ВУЗу цілком готові до вимог сучасного світу.
Фізичний факультет Національного університету імені Тараса Шевченка виховує майбутніх науковіців, що вміють на найвищому рівні презентувати себе і свої учбові, наукові матеріали. Він готує якісних молодих спеціалістів, у чому навіть Президент України міг переконатися особисто.

Оставить комментарий:

Имя:
Email:
Сайт:
Комментарий: