1835-1895
Доктор наук, професор. Почав працювати в Київському ун-ті у 1865. В 1866 захистив доктор. дисертацію, став екстраординарним проф. 1867 — ординарний проф. Обраний членом-кореспондентом Академії наук (1876). У 1891 одержав звання “Заслуженого проф.”.
Викладав курси експеримент. фізики, метеорології, спец. курси механічної теорії тепла (термодинаміки), теорії електрики та магнетизму, оптики. Завідував к-рою фізики (1865-90), У 1875 вперше в Київському ун-ті ввів лабораторні заняття з фізики, яким передував його курс “Вступ до практичних занять з фізики”.
Активно займався наук. дослідженнями, керував фіз. лабораторією ун-ту; був зав. метеорологічної обсерваторії, вів підготовку наук. кадрів.
Мав широке коло наук. інтересів: досліджував магнітне поле Землі, термоелектр. явища, захоплювався електротехнікою. Найбільших успіхів досяг в дослідженнях з молекулярної фізики, дослідженні критичних явищ. Першим вказав на те, що в критичній точці прихована теплота випаровувань дорівнює нулю.
Був засновником наук. школи з молекулярної фізики — однієї з перших в Росії.
Був ініціатором організації при Київському ун-ті Тов-ва довідників природи, активним його членом.
Фізичний факультет
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Незабутні постаті
27.04.2012
Запись опубликована 27.04.2012 в 11:19 am. Рубрики: Незабутні постаті. Вы можете следить за обсуждением данной записи через RSS.
Вы можете оставить комментарий или трекбек.
Оставить комментарий: